Pronájem hausbótů

Plavby hausbótem po řekách a kanálech Evropy

Co je romantičtějšího, než plavba po řece či kanále krásnou přírodou, spojená s projížďkami na kole a s nevídanými kulturními prožitky umocněnými návštěvou zámeckých vinných sklípků?

Přitom k takové úžasné kombinaci nepotřebujete kapitánský průkaz ani žádné řidičské oprávnění k řízení lodi. Stačí pouze chuť prožít něco nového, o čem jste třeba i jenom snili. Složíte si dohromady posádku z přátel, rodiny, nebo vyrazíte jenom ve dvou.

Samotný pronájem lodi, v tomto případě hausbótu, si můžete bez problémů vybrat a zajistit i u nás. Zkušení pracovníci naší kanceláře vám pomůžou vybrat z katalogů optimální místo, trasu a loď. A po zaplacení lodi se vydáte s voucherem na místo vyplutí. V místě nalodění, obvykle v menších přístavech, vás zasvětí do tajů ovládání lodi a poskytnout příslušné informace. Dostanete krátkou instruktáž, jak s lodí zacházet, jak jí udržovat, seznámíte se s přístroji a vybavením a projedete se s instruktorem. Lodě jsou patřičně vybaveny vším potřebným, ložním prádlem, kuchyňským sporákem, ledničkou, nádobím, pitnou vodou. Na vámi zvolenou trasu dostanete velmi podrobný itinerář, kde je zachycen každý metr vaší trasy a jejího okolí se všemi nástrahami, a také kulturních památek, vesniček, restaurací, vinných sklepeních a dalších záludností. Před vyplutím ještě naplníte loď proviantem z blízkého supermarketu, i když doplnění během plavby je bezproblémové. Auta necháte na hlídaném parkovišti v přístavišti. Za mírný poplatek si můžete také koupit rybářský lístek. Na závěr předstoupíte před posádku a představíte se jim jako nový kapitán. Tím získáte patřičný respekt a úctu. Od teď vás musí poslouchat! Instruujte ostatní a můžete vyrazit na plavbu.

Plavba probíhá jen ve dne, večer se zdymadla uzavírají. Kdo tuto plavbu neabsolvoval, neuvěří, jak je vzrušující proplouvání zdymadly a manévrování v kanálech. Je dobré rozdělit posádku na dvě cykloparty. Jedna jede dopoledne, druhá jí střídá po obědě na smluveném místě, kam loď mezitím dopluje. Trasy si určíte dle výkonnosti a zájmů. Plavby jsou obvykle týdenní, ale je možno je zkrátit nebo prodloužit. Je možné se vracet na místo vyplutí, nebo udělat plavbu jednosměrnou a loď zanechat v jiném přístavu, kam vám za mírný poplatek převezou i auta.

K nejoblíbenější oblasti patří Francie, kde i tradice vodních cest po řekách a kanálech je nejstarší. První kanály se zdymadly byly postaveny již za vlády Ludvíka IV., před více jak čtyřmisty lety. Jedná se o Canal du Midi, který UNESCO vyhlásilo světovým kulturním dědictvím. Kromě tohoto kanálu jsou i oblasti vysoce tematické, například Burgundsko, Champagne, Cognac. K velmi zajímavým oblastem patří i Camargue, a snad vůbec nejzajímavější je Bretaň s keltskými památkami a úchvatnou přírodou.

Vzhledem k ohromnému výběru tras a míst vám rádi zašleme podrobné katalogy s nabídkou.

Pomůžeme vám i s výběrem.

Kontaktujte nás

O ochraně osobních údajů