Regata Elba 2021

Na přelomu září a října uspořádala charterová společnost Vltava Sailing tradiční Regatu O Napoleonův klobouk. Trasa etap byla stavěná, aby se během závodu obeplul celý ostrov Elba. Přihlášeno bylo 7 lodí, ale na start první etapy se kvůli nepřízni počasí, silnému větru se dvě lodě nestihly dostat. Tím na startu byly jen lodě téměř stejných velikostí, kolem 45 stop. Start první etapy byl před přístavem Porto Azzuro a trasa směřovala na jižní mys ostrova. Etapa byla nazvána sprinterská se střední sílou větru přísně zezadu. Vyžadovala pečlivou práci s plachtami a volbu směru plavby. Etapu vyhrála loď Pavel synek, těsně před lodí Losertovy děti.

Druhá etapa vedla od mysu Capo di Poro k přístavu Marina Marciana. Etapa objížděla ostrov s různými směry větru, čímž byla velmi zajímavá. Vyhrála loď Kozlíci před Losertovými dětmi.

Třetí etapa musela být vzhledem k tomu, že lehnul vítr ukončena na obrátce u San Andrey. Vítězem loď Losertova děti před lodí Kozlíci.

Čtvrtá etapa od Punta Falcone kolem ostrova Palmaiola měla cíl před věží Rio Marina. Foukalo velmi slušně s poryvy až 35 uzlů. Etapu vyhrála loď Kozlíci před Losertovými dětmi. Večerní vyhlášení výsledků proběhlo důstojně v rybí restauraci s výbornými specialitami. Regata skončila těsným vítězstvím lodě Losertovy děti před lodí Kozlíci. Všichni jachtaři byli s regatou velmi spokojeni a těší se na příští, která bude vedena z Lefkády po Jónských ostrovech opět na přelomu září a října. Tak se těšíme.

Výsledky:

  1. Kpt. Jaroslav Losert, Oceanis 46
  2. Kpt. Allan Jaroš, Sun Odyssey 45
  3. Kpt. Petr Kořínek, Bavaria Cruiser 46
  4. Kpt. Lubor Šplíchal, Bavaria Cruiser 46